Нестабільна зимова погода, з частими температурними перепадами, опадами у вигляді мокрого снігу та дощу у поєднанні із сильним вітром, призводить до появи ожеледиці. Проїжджа частина вулиці, зупинки, пішохідні тротуари, сходи, виходи з магазинів та офісних центрів стають об'єктами підвищеної небезпеки. Щоб убезпечити себе від падіння та можливості отримати травму, потрібно вчасно скористатися антиожеледними засобами. Найдоступніший за ціною і одночасно ефективний і простий у використанні засіб - технічна сіль. Сфера її використання надзвичайно широка – від посипання під'їздів до приватних будинків до автомагістралей.
Принцип дії та склад.
Основний критерій ефективності та якості технічної солі – її здатність плавити лід. Кристали солі потрапляють на лід, натягують з навколишнього середовища вологу і поступово починають танути, виділяючи при цьому тепло. Утворюється соляний розчин, температура замерзання якого нижче температури замерзання води.
Допускається використання засобу за температури до -30С.
До складу солі входить 93% натрію хлориду, 3.3% хлориду магнію, 2.7% хлорид калію. Якісна технічна сіль не має ніякого запаху, не містить сторонніх домішок, може бути білого, сірого або жовтуватого кольору.
Технічна сіль випускається у мішках різної ваги - від 3 до 50 кг, а також насипом.
Переваги.
-
Доступна вартість;
-
швидка дія;
-
не містять екологічно шкідливих речовин;
-
проста у використанні;
-
висока морозостійкість;
-
універсальність застосування;
-
Висока ефективність.
Недоліки.
Технічна сіль — досить агресивний реагент, тому слід дотримуватись певних запобіжних заходів при використанні.
-
Не рекомендується використовувати її на садових доріжках - може пошкодити рослини.
-
У разі недбалого застосування, недотримання норм використання та при тривалому контакті ушкоджує шини автомобілів чи взуття.
Як правильно використовувати технічну сіль |
Технічна сіль - бюджетний реагент, який використовують самостійно або у складі піщано-сольовий. суміші. Витрата технічної солі залежить від товщини льоду, в середньому на 1 кв.м достатньо 50 - 150 г засобу.
Піщано-соляна суміш збільшує антиковзкий ефект - сіль розчиняє лід, а пісок зменшує можливість ковзання. Суміш застосовують у пропорціях від 90:10 до 60:40, залежно від стану покриття та температури повітря. Чим товщі шар льоду і нижче температура, тим більша частина солі у складі суміші.
Купити технічну сіль у зручній упаковці можна у мережі будівельних магазинів Анжио перейшовши за посиланням .