Оберіть ваш магазин
Спочатку в каталозі будуть відображатись товари обраного магазину, також ціна та наявність. Ви можете змінити магазин в будь-який час.
Почніть вводити назву товару, категорії, артикул.
Завантаження...

Догляд за трав'яним газоном

Красивий, зелений газон стане прикрасою ділянки, який би варіант ландшафтного дизайну ви не вибрали. 

Правильний вибір рослин і правильна посадка допоможуть створити оригінальний дизайн газону, який стане чудовим тлом для будь-яких клумб, квіткових композицій, садових скульптур та водойм. Але ніяке супер насіння газонних трав не допоможе лужку виглядати красиво і естетично, якщо надалі за нею не здійснюється належний догляд. Саме завдяки правильному догляду, газон буде виглядати як щільний, рівномірний, яскраво-зелений килим. , а також стане безпечним місцем для літніх розваг із дітьми або домашніми тваринами.

Етапи догляду за газоном.

Стрижка трави.

Газон вимагає регулярної стрижки раз на півтора-два тижні, після досягнення висоти трави 7 – 10 см. Для скошування трави використовують газонокосарку:

  • електричну - для невеликих, рівних ділянок;

  •  бензинову - для газонів побільше; 

  • якщо газон розташований на схилі, або на території багато бур'янів, то краще використовувати триммер.

Оптимальна висота трави для стрижки газону – 8 см. Якщо ви прогавили, і трава досягла 13 - 15 см, краще зрізати 1/3 висоти і через пару днів провести повторну стрижку, це забезпечить рівномірне покриття без лисин.

Кожну стрижку рекомендується проводити в іншому напрямку . Якщо ви стригли газон із півночі на південь, то другу стружку виконуйте в перпендикулярному напрямку. зі сходу на захід. Адже трава росте в тому напрямі, куди її скошують.

Одна з причин появи лисин адже недостатнє проникнення світла в нижню частину рослин, своєчасна стрижка дасть можливість уникнути цього.

Після холодної зими перший раз газон стрижуть, коли трава досягла понад 10 см. Її зістригають на 1/3, щоб газон швидше відновився. Надалі залишають траву заввишки 4 – 5 см. Стрижку газону проводять з травня до середини осені. nbsp; Трава росте при температурі вище + 5 С. Тому час останньої стрижки залежить від температури навколишнього повітря.

Швидко та вчасно провести стрижку газону допоможе правильно підібраний інструмент. Ріжуча система газонокосарки повинна бути гострою і зрізати траву, а не висмикувати її з коренем.  Перед роботою обов'язково очистіть газон від усілякого сміття, каміння, палиць тощо. Потрапивши під ножі газонокосарки він може пошкодити апарат, або, відскочивши від ножа, травмувати людину, яка працює газонокосаркою.  Не рекомендується стригти траву після перших морозів. Це призведе до її пошкодження та вимерзання.

Полив газону.

Полив повинен бути регулярним, бажано із застосуванням зрошувальної системи. Краще проводити полив у ранковий або вечірній час, коли випари будуть мінімальними. Як тільки помітили, що трава стає млявою, значить газон час поливати. В іншому випадку він втратить колір і трава почне сохнути. Витрата води на один квадратний метр газону - від 20 л, при сильній посусі - від 40 л. Прополка. бур'янів. Тому необхідно періодично прополювати газон. Ручне прополювання — це найбільш дієвий та безпечний спосіб. Бур'яни треба вирвати з корінням.  Хімічні препарати використовують дуже обережно, і тільки у випадках, коли   газон дуже великий, а коріння утворює щільну розетку або йдуть глибоко в землю поряд. Використовують лише спеціальні препарати, щоб не пошкодити газонне покриття.

Підживлення.

Сприяє зміцненню трав'яного покриву. Проводять тричі на рік – навесні, влітку та восени.  Підживлення проводять після стрижки. Навесні та влітку вносять азотовмісні добрива, що стимулює активне зростання трави. Восени використовують добрива з великим вмістом фосфору та калію для зміцнення кореневої системи.

Мульчування.

Щоб вирівняти газон, застосовують мульчування. Воно також допоможе захистити коріння від вимерзання, стабілізує рівень кислотності, перешкоджає випаровуванню вологи.  Мульчування проводять на початку осені.

Скарифікація.

Газон необхідно 2-3 рази за сезон вичісувати. Позбавляти його сухої трави, моху різного сміття і забезпечити проникнення повітря і світла в нижні шари трави. Вичісування або скарифікацію лужка проводять навесні, влітку і восени.

Аерація.

Восени, після того як опаде листя, проводять аерацію газону (проколювання грунту). Грунт проколюють звичайними вилами на глибину 10 см. Можна також використовувати спеціальні аератори, які одягаються на взуття. Після проколювання галявину засипають крупнозернистим піском, щоб покращити водопроникність ґрунту. Щоб цього уникнути, необхідно своєчасно підсівати газон. Найкраще це робити в похмуру дощову погоду. Спочатку вирівняти ґрунт, прочесати пошкоджену ділянку граблями, зрізати повністю залишки трави, внести добрива та посіяти насіння. доглянутий газон — це результат копіткої праці, особливо спочатку.  Але якщо правильно розподілити всі роботи, виконувати їх регулярно, то все не так складно як здається і результат того вартий.

Вчасно підсіваємо газон.

Навіть при дуже хорошому догляді, згодом на газоні з'являються лисиці. Щоб цього уникнути, необхідно своєчасно підсівати газон. Краще це робити в похмуру погоду. Спочатку вирівняти ґрунт, прочесати пошкоджену ділянку граблями, зрізати повністю залишки трави, внести добрива та посіяти насіння.

Як бачимо, гарний доглянутий газон — це результат копіткої праці, особливо на початку.  Але якщо правильно розподілити всі роботи, виконувати їх регулярно, то все не так складно як здається і результат того вартий.